Centrum wsparcia i psychoedukacji

Nie jesteś sam

Wychodzimy naprzeciw ludzkiemu cierpieniu, problemom i potrzebom. Wyróżnia nas doświadczenie, profesjonalizm i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pomagamy klientom indywidualnym, parom, rodzinom doświadczającym kryzysów i traumatycznych zdarzeń, a także wszystkim chcącym lepiej poznać siebie, poprawić relacje, zadbać o dobre samopoczucie i rozwój.

Sławomira Papis - Strucinska

certyfikowany specjalista pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej IPZ PTP, terapeuta RTZ, doradca / life counsellor, psychoonkolog, pedagog o-w

Kwalifikacje

Studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii WSP (Wyższej Szkoły Pedagogicznej), obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW) kier. pedagogika, spec.pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Podyplomowe Studium Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowej  Centrum Szkoleń i Psychoedukacji IPZ (Instytutu Psychologii Zdrowia) rekomendowanego przez PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne)

Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej II Stopnia IPZ (Instytutu Psychologii Zdrowia) rekomendowanego przez PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne)

Certyfikat specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP

Studia Podyplomowe kier.psychoonkologia SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) we Wrocławiu pod patronatem PTPO (Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego) oraz Krajowej Szkoły Psychoonkologii (w procesie certyfikacji).

 

Kurs indywidualnej i grupowej RTZ ( Racjonalnej Terapii Zachowania Rational Behavior Therapy (RBT) poznawczo - behawioralnej terapii samopomocy Maxie C. Maultsby, Jr., MD Warszawa

Kurs i praktykę Wolontariuszy Hospicyjnych w Hospicjum im.ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy

Szkolenie MBSR Trening Redukcji Stresu / Mindfulness (Based Stress Reduction) J.Kabat-Zinna pod patronatem PTM (Polskiego Towarzystwa Mindfulness) Poznań

Warsztat "Seksualność -  na kontinuum zdrowia i choroby." prof. nadzw. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski NZOZ Centrum Kultury, Higieny i Zdrowia Psychicznego Araszkiewicz

Ostatnie konferencje:

Konferencja "Życie po chorobie nowotworowej w teorii i praktyce." Wielkopolskie Centrum Onkologii

Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Szkoleniowa "Sztuka rozmowy podstawą diagnozy." CM UMK

Konferencja naukowa HOT TOPICS 2014 w Ginekologii Onkologicznej

Konferencja naukowa nt Raka Trzonu Macicy Katedra i Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK

Dbam o jak najwyższy poziom udzielanej pomocy. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i doskonalę umiejętności zawodowe . Brałam udział w treningach terapeutycznych, interpersonalnych, a także odbyłam własną terapię. Wiedzę poszerzam na szkoleniach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego, komunikacji, sposobów radzenia sobie ze stresem etc. Biorę udział w konferencjach i seminariach naukowych. Utrzymuję kontakt superwizyjno-szkoleniowy.

Współpracuję m. in. z Fundacją Tam i z Powrotem, Fundacją Czas na Zmianę, Portalem Onkologicznym Zwrotnik Raka promującym zdrowy, antyrakowy styl życia, gdzie udzielam konsultacji i piszę artykuły z zakresu psychoonkologii. Jako koordynator Fundacji "Piękniejsze życie" organizuję warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wspieram projekty i kampanie społeczne przełamujące tabu chorób nowotworowych i zachęcające do badań profilaktycznych np. Patronat honorowy Kampanii Społecznej "Jak to się stało, że zapomniałam o swoich piersiach." Natalia Przybysz, OnkoRejs-Wybieram życie, Kampania Społeczna Rak Jelita Polska. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla osób w żałobie.

Bliskie są mi metody pracy oparte na holistycznym pojmowaniu natury człowieka oraz pełnej ciepła i akceptacji relacji terapeutycznej. Czerpię ze źródeł terapii poznawczo-behawioralnych, psychosomatyki i life coachingu. Od niemal 20 lat pracuję z ludźmi i dla ludzi. Udzielam krótkoterminowego wsparcia osobom w życiowym i osobistym kryzysie. Pomagam odzyskać bezpieczeństwo, wiarę we własne siły i poczucie wpływu na swoje życie. Pracuję z osobami dorosłymi, parami i rodzinami, wspieram osoby chore onkologicznie i ich bliskich.

Praktykę i doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. w Domu Dziecka, DPS, Pogotowiu Opiekuńczym, świetlicy socjoterapeutycznej, Hospicjum-Oddział Stacjonarny. Współpracowałam także ze Stress Klinik w Leverkusen, gdzie prowadziłam konsultacje dla osób przebywających na emigracji.

Sławomira Strucinska - ZnanyLekarz.pl

Pragnę Państwa zapewnić, że naszej rozmowie towarzyszyć będzie klimat spokoju i bezpieczeństwa, empatia i zrozumienie pozwalające z pokorą pochylić się nad każdym ludzkim problemem. Nie ma przecież błahych problemów, a sposób ich przeżywania i umiejętność radzenia sobie z nimi jest sprawą nadzwyczaj indywidualną. Chandra, chwile słabości i zwątpienia, brak sensu i celu, mogą przytrafić się każdemu. Mam nadzieję, że nasza rozmowa przyniesie Państwu ulgę, dostarczy wsparcia, nada kierunek poszukiwaniom własnej drogi do świadomego i spełnionego życia.

Dorota Wojtczak

pedagog, psycholog zarządzania, coach i mediator. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z firmami jako trener komunikacji interpersonalnej. W 2007 r. poszerzyła swoją działalność o wspieranie obszaru edukacji i służby zdrowia. Pomaga organizacjom i klientom indywidualnym zarządzać stresem i konfliktem w sposób świadomy i oparty na sprawdzonych metodach naukowych. Ma certyfikat nauczycielski MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – trening redukcji stresu oparty na uważności Jona Kabat-Zinna. W budowaniu relacji – zawodowo i prywatnie – stawia na empatię i uważność. W pracy z ludźmi inspiruje się Porozumieniem bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Życiowy balans utrzymuje praktykując jogę. Zwolenniczka zdrowego jedzenia, czasu dla rodziny i umiejętności zatrzymania się w biegu życia po to, by móc je tu i teraz w pełni objąć doświadczeniem i docenić.
„Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”.

Więcej na www.myway-eu.pl

Nie jesteś sam